X.
Tuo tarpu kai sėkmingai įveikusi ekonominę krizę Europos Sąjunga užtikrintai perėmė „pasaulio policininko“ vaidmenį iš Jungtinių Amerikos Valstijų, buvusį kelių patrulį Joną visi Lietuvoje jau buvo seniai pamiršę. Paskutinį smūgį Jono populiarumui sudavė sekančio laidos „Teisingumo verdiktas“ sezono blogiausia metų valdininkė – sanitarė iš Varėnos Jolanta, narkomanė ir baisi šliundra.
Visą Lietuvą sukrėtė istorija kaip jinai, apdujusi nuo kvaišalų, greitosios pagalbos automobilyje į ligoninę gabenamam pacientui, kišdama už kelnių ranką, apvertė prie jo prijungtą lašelinę, tuo sukeldama rimtą pavojų ligonio gyvybei. Laimei daktarams jį vis tik pavyko išgelbėti. Jolantos viršininkas po šio įvykio jos iš darbo neatleido, bijodamas visuomenės pykčio, neva jis atleisdamas Jolantą iš „valdinikų“, nori išsukti ją nuo galutinio laidos „Teisingumo verdiktas“ nuosprendžio.
Vargšas viršininkas apsišarvavo kantrybe ir užsirašė į ilgalaikį antidepresantų kursą. Vėliau metų gale, specialiu Prezidentės dekretu atleista iš Varėnos ligoninės, Jolanta taip pat buvo kviečiama į įvairias TV laidas ir visa Lietuva braukė ašarą sužinojusi, kad ji nė jokia ne šliundra, o tiesiog nelaiminga moteris, kuriai negailestingas gyvenimas pašykštėjo aplinkinių meilės ir supratimo, o visa jos kaltė tebuvo tai, kad visi jos gyvenime sutikti vyrai buvo kiaulės ir menkystos. Dar vėliau buvo išleista autobiografinė Jolantos knyga „Išlikti moterimi“, kurios pasirodymo knygynuose diena sutapo su 21-ju autorės gimtadieniu, ir kuri vos tik pasirodžiusi iškarto atsidūrė pačioje bestseleriu topų viršūnėje. Ketvirtoje geriausiai perkamų knygų vietoje įsitvirtino Jolantos mamos eilėraščių rinkinys „Tėviškės debesys“.
Staiga pasibaigus visuotiniam dėmesiui, Jonas puolė į depresiją, ėmė stipriai gerti ir neišsiblaivydavo mėnesiais. Ilgai kentusi jo žmona, galiausiai nebeištvėrė, pasiėmusi kartu su savimi Tomuką ir Raselę, išsikraustė iš Jono namų ir padavė skyryboms. Likęs vienas Jonas galutinai užsisklendė savyje ir gėrė dar žiauriau. Ženklią dalį tų milijonų, kuriuos pabaigęs darbą Šilalės policijos komisariate, Jonas užsidirbo padėdamas žmonėms, teismas priskyrė jo žmonai ir vaikučiams. Likusius pinigus Jonas kažkaip nepastebimai sugebėjo pragerti per keletą metų. Galiausiai supratęs, kad liko skurde visiškai vienas, jis pasirinko mirtį savižudžio kilpoje…
(na va, jau beveik baigiau – epilogas beliko :)…)
No Comments, Comment or Ping