Gimtadienis ir pavėluota blogorama


Sveiki visi po pertraukos. Prieš tris metus vasario 6 d. interneto lankose, livejournal blogofermoj, atsirado dar vienas tinklaraštis, kuris tuomet vadinosi Naujapilis. Per tą laiką  keitėsi ir tinklaraščio pavadinimas ir blogoferma. Keitėsi ir pati rašymo maniera ir tematika – pradžioje buvo daug pastangų atrodyti protingais ir solidžiais, kol po kokio pusmečio pradėta rašyti bet kokius į galvą šaunančius kliedesius. Kaip tik nuo to momento ženkliai išaugo ir skaitytojų skaičius… Parašyta apie 200 įrašų ir sulaukta gausybės gerų žodžių, na ir neretai aštrios ir teisingos kritikos. 😀 Ačiū visiems! Pasistengsiu ateityje taipogi nelaikyti cinizmo ir susikaupusio pykčio savyje ir pasidalinti jais internete su kitais. Taip jau man gaunasi, kad niekaip nespėju koja kojon su laiku.

Tinklaraštinikų pasiglostymo sezonas baigėsi jau kadais, bet vistiek jaučiu, kad reikia atlikti šią pareigą bendruomenei.

 

2011 metų atradimas – Amie Kusaitė arba Mano Amerika-pati gražiausia ir charizmatiškiausia tinklaraštininkė, nepabijojusi įkasti patiems provincijos vadybos guru-ekspertams commonsense.lt. Belieka palinkėti nesustoti. Laukiame naujų įrašų apie Lietuvą ir jos žmones 😉 Prašom skaityti, “laikinti”, komentuoti ir sharinti.

Istorikai:

Baltasis Vaiduoklis – visada perskaitau, nepaisant to, kad pastaruoju metu jaučiamas jo polinkis į tokių niekų kaip švietimo reforma aptarimas. Kažkiek su nostalgija prisimenu 2000-uosius, kai būdamas studentu šią temą varinėjau aš pats. Tuomet, prisimenu, per seminarą diskutavom dvi alternatyvas – ar viskas išties yra taip blogai ir reformą “daryti” reikia čia ir dabar ar verta sugaišti tam kokius penkis metus tačiau padaryti viską gerai. Dabar visi tie mano jaunystės paistalaiatrodo juokingi. Viską šiuo klausimu spręs laisva rinka pagal laukinio kapitalizmo taisykles, o taip atsitiks dėl to, kad visame tame reikale yra perdaug valdiško reguliavimo. Ir nieko čia nepadarysi, o juolab neprikalbėsi.O šiaip įrašai kai kuriomis kitomis temomis pavyksta jm visai neblogai.

Pseudoistorikas – tikrai kietas vyras, galbūt net pats kiečiausias, tiesiog metų atradimu kasmet būti negalima ir nieko čia nepadarysi… Yra tokių, kurie dirba beprąsmiškai, tarsi Sizifai, tačiau šitas yra tarsi Heraklis, kuris esant reikalui gali ne tik nudobti Nemėjos liūtą, devyngalvę hidrą, už Atlantą palaikyti savo pečiais parėmęs Dangaus skliautą, bet ir paėmęs virtualų kirvį padaryti keletą papildomų raukšlių kainekurių veikėjų glotniose it nušlifuotas paminklinio granito akmuo smegeninėse. Vienas prašymas – nemažinti apsukų, nors panašu, kad šito pusgalvių skalpų medžiotojo peilis dar neatšipo, o parakinėje parakas baigsis dar negreit…  visų sąmoningų šios visatos būtybių džiaugsmui. Kitas prašymas – tauta nusipelnė Jūsų tekstų ne tik apie pseudo, bet ir apie istoriją tiesiog.

Arpakas – yra dar pakankamai naujas tinklaraštininkas, rašo apie istoriją. Man atrodo, kad ten yra toks vienas istorijos doktorantas, su kuriuo aš Kaune pernai gal porą kartų esu gėręs, tai rekomenduoju.

Leo Lenox – va šito blogerio nesuprantu… Įsiveržė labai įnirtingai, labai daug žadantys įrašų pavadinimai, bet asmeniškai aš nelabai sugebu perskaityti jų iki galo – atsibosta. Užeinu ten norėdamas pasikelti savivertę, tačiau šis žmogus vis susilaukia tokių lyg ir netiesioginių komplimetų, taigi gal ir yra vertas dėmesio :)\

Tomo Baranausko istorijos puslapiai – Tomas Baranauskas, viešųjų intelektualų tarpe dar žinomas kaip “kriptofašistinis istorikas”, taip pat sėdi ir LJ (ką reiškia “kriptofašistas” reikia ieškoti profesoriaus Leonido, liaudyje žinomo kaip filosofas, facebooke). Jeigu Jūs, nors ir būdamas grynaveisliu lietuviu, vis dar esate kankinamas nepilnavertiškumo komplekso, tuomet pavartęs šiuos puslapius suprasite kiek daug yra dalykų, kuriais Jūs galite didžiuotis.

Filosofai:

Aplinkkeliai – kažkoks keistas filosofinis portalas, kuriame tiesiog įmetami nelabai suvirškinti ir nelabai suvirškinami pradedančių ir pabaiginėjančių akademikų tekstai, dar kartą paliūdijantys seniai žinomą tiesą, kad filosofija ir mūsų gyvenimo aktualijos žingsniuoja dviem skirtingais ir, regis, niekada nesusikertančiais keliais.

Apeironas – dar vienas elegantiškas egzistencinės nevilties amatininkas.  Su juo tai esu ne vieną bačką pro save praleidęs ir tuo didžiuojuos 😀

Neknyginis vardas – keistas filosofiją studijuojantis jaunuolis. Užeikite į jo tinklaraštį ir jis užduos jums klausimą, į kurį Jūs negalėsite atsakyti.

Nerijaus Ramanausko mintys – kažkoks beužsilenkinėjantis puslapis. Klasikinę filosofavimo manierą bandantis imituoti blogeris, nors viskas kažkaip labai primena tuščiažodžiavimą. Kita verus jo nuoširdumas ir erudicija nusipelno simpatijų.

Visi kiti 🙂 Tai nereiškia, kad jie yra beveidžiai…greičiau atvirkšiai, tai yra tie, kurie nesileidžia sukaišomi į lentynėles.

Užkalnis ir Rokiškis – du respublikinio lygio aštrialiežuviai troliai, provokatoriai ir nenaudėliai. Nėra prasmės rašyti apie juos kažką daugiau, nes abu yra puikiai žinomi, kita vertus apie abu jau esu prirašęs kelias paklodes ir nenuostabu – abu jie yra gana įkvėpiantys. Tik vis įtartini abu, nes nepaisant to, kad esu nemažai juos laždavojęs, patys geriausi žodžiai būtent iš jų. Labai įtartina. O ką dar apie tuos du pasakyti net nežnau. Manau, kad tik laiko klausimas kada mes sulauksime pokalbio su Rokiškiu laidoje “Užkalnio 5”, kurioje bus viskas išaiškinta…

Tomas Chochrin – orus ir ne pagal metus subrendęs ledinio proto teisininkas. Skaitydamas jo įrašus vis labiau esu apninkamas labai nemalonios nuojautos, kad tokie dalykai kaip filosofija ir politologija yra atgyvenę, nes visada gali rasti įstatymą, nutarimą ar teismo įšaiškinimą, kuris ne tik turi realią teisinę galią, bet ir tuo pačiu įgyvendina kokią tai polit-filosofinę doktriną. Taigi meskite į šalį viską ir čiupkite KT nutarimus – ten yra viskas ir tai sakau nelabai ironiškai. O kaip žmogus, tai jis gana mielas, nors ir griežtas – neskambinkite jam naktį, nes tuomet jo mobilus išjungtas. Nenuostabu, nes būsimo advokato miegas kainuoja. Beje, jei jūs turite jo mobilaus numerį savo telefone, tai atminkite, kad be Tomo Chochrin leidimo davęs šį numerį trečiajam asmeniui galite būti užbokuotas jo kontaktuose.

Zeppelinus – jeigu Jūs vis dar abejojate, neapsisprendėte ar tiesiog net nežinote kur būtent yra toji tautinė skylutė, į kurią kišdamas tautinį pagaliuką nepažeisite tautinių vertybių, tai šis tinklaraštis yra būtent Jums. Ir dar vienas šio tinklaraščio aspektas – M. Gadaffi savo Žaliojoje Knygoje rašė “vyras yra žmogus, moteris irgi yra žmogus”… “lietuvis yra žmogus, žydas irgi yra žmogus” tarsi byloja mums Zeppelinus įrašai.

Egrisseus – tylusis virtualiojo pasaulio riteris. Rašo nedaug, labiau mėgsta skaityti, gal dėl to ir kiekvienas jo įrašas vertingas.

Gyvenimo stebėtojas – gerai jau, gerai… nors ir šiek tiek narcizas bet negaliu smekti – aš pats toks) tikrai neblogas autorius – įdomus, ironiškas ir neįkyriai nuoširdus. Įrašai nors ir gausūs, tačiau niekada nerasite akivaizdžios chaltūros. Na, o kaip bus su tuo Huntingtonu, tai laikas parodys 🙂

Dėdė Grumlinas – neblogas Wikipedijos filtras, nors prisipažįstu, kad buvau labai chamiškas kadais. Tikrai atsiprašau. Kaip ten bebūtų čia visada įdomu ir, kad labai reta, nepriklausomai nuo to, kokia tuo metu nuotaika.

LigiDangaus, arba Ligita – labai įdomus tinklaraštis, kuris deja iš visko sprendžiant jau tampa istorija. Jei Jūs rašote tinklaraštį ir norite suburti savo bendruomenę, tuomet Ligita yra tas žmogus, kuris žino paslaptį kaip tai padaryti. Paslaptį kaip tai prarasti ji tikriausiai irgi žino…

Romas – nerašo nieko, bet yra prirašęs puikių komentarų tiek, kad užtektų kokiems trims tinklaraščiams.

Tai tiek už praėjusius metus, atsiprašau, jei ko nepaminėjau 🙂

 

 

Share

29 Comments, Comment or Ping

 1. Akimirką buvau patikęjęs, kad paspaudęs ant romo rasiu kažką parašyto.. Deja, jis beviltiškai gaišta laiką su A. Račo balvonais diskutuodamas..

  February 10th, 2012

 2. Romas yra kažkas labai šviesaus ir gero. Aš kažkodėl galvojau, kad jis yra profesionalus psichiatras arba fizikas. Nors dabar irgi taip galvoju … 🙂

  February 10th, 2012

 3. Aš, kaip apdovanota aiškiaregystės dovana, galiu pasakyt, kad Romas yra į užtarnautą poilsį išėjęs inžinierius- tikrai ne psichiatras. Man labiausiai patinka, kad jo neįmanoma išmušt iš pusiausvyros, ir jo kalbos stilius-tarsi jam būtų labai sunku parinkt tinkamus žodžius ir juos sudėliot į sakinius, todėl jo sakiniuose nėr nė vieno nereikalingo žodžio.
  O Jūs, brangus Kreivaranki, čia gan kreivarankiškai įkišot mane į tokių iškilių blogerių gretas- nu ne į temą gi čia aš, bet tebūnie Jūsų valia- aš labai charizmatiškai dėkinga.
  Šiaip skiriu Jūsų blogoramai 10 iš 10, nes nepaminėjot Commonsensų (nu ne, neturiu jokių asmeniškumų, bet visos blogoramos juos mini, o juos minėt, kaip gerus blogerius, tai tas pat, kas sakyt, kad koks Džimis Bafetas neblogai investuoja pinigus- it is sooooo obvious). Ir už tai, kad įtraukėt Apeironą- fresh air in a Lithuanian blogosphere.

  February 11th, 2012

 4. romas kartais parodo savo suserzinimą diskutuodamas su Račo komentatoriais,bet čia normalu…

  February 13th, 2012

 5. OOOO… čia ne awdzi, čia nustebimas 😉 ačiū už paminėjimą, smagu patekti tarp tikrai rinktinių blogerių

  February 11th, 2012

 6. Parodome dėkingumą už išsakytą gerą žodį ir paminėjimą.
  Romas, kaip komentatorius išties įdomus, o jo blogo trūksta.
  Ir žinoma, su gimtadieniu…

  February 11th, 2012

 7. BV, Tai nėra už ką 😉

  February 13th, 2012

 8. romas

  Sveikas, kreivaranki. Buvo bloga nuojauta apėmusi dėl tavęs. Smagu, kad mano komentarus kažkas skaito ir mato juos esant vertingais.
  Nesu nei psichiatras, nei fizikas, nei inžinierius, nei pensininkas. Esu laisvo oro direktorius su individualios veiklos pažyma šiuo metu. Išeisiu į pensiją, pasirašinėsiu vardu ir pavarde, o dabar man geriau pažiūrų oficialiai neturėti 🙂
  amie kusaite labai tiksliai pastebi, ką ir pats apie save žinau. Gal mažai pasakų vaikystėje skaitė, o gal yra kokių nors funkcinių trūkumų smegenyse, bet sakinius surinkti -- sunku ir mintis dėstau gan kampuotai. Apskritai ką sugalvoju man tarsi reiktų išversti į lietuvių kalbą.
  Bet ką čia aš apie save… Labai pasiilgau tavo filosofinių etiudų. Kol jų lauksiu, pulsiu skaityti ką rekomenduoji.

  February 11th, 2012

 9. Nežinau kaip man bebus su tais etiudais. Labai šiuo metu esu nutolęs nuo filosofijos. Na, bet kažkada kažkas iš šios srities tikrai turėtų būti 😉 Juolab, kad tas dalykas man gaunasi spontaniškai.

  February 13th, 2012

 10. romas

  Su gimtadieniu, be abejo 🙂

  February 11th, 2012

 11. Dėkui.

  February 13th, 2012

 12. lokyz

  Kompas atsigavo?
  Kažkaip pasigendu tavęs skaipe.

  February 11th, 2012

 13. Ne, neatsigavo kompas. Bet skype turėčiau jau ryt pasirodyt 😀

  February 13th, 2012

 14. hmmm, panašu, kad mano pirmas komentars kažkur internetuose pražuvo, tai dar kartą noriu padėkoti už paminėjimą, bo netgi katei geras žodis patinka 😉
  Šiaip sąrašiukas vertas dėmesio tų, kurie ieško kažko paskaitomo, o ne vien jūtūbo repostinimų

  February 12th, 2012

 15. Per retai gerbiamasis čia komentuojate, tai ir nukišo Jūsų komentarą į spamą. Dėkui ir Jums už gerą žodį.

  February 13th, 2012

 16. Nuva, ir pats dar likau kaltas… 😉

  February 13th, 2012

 17. kreivaranki, aš ir pats sau nuobodus. Nesuprantu, kur įskaitote man kažkokius tai netiesioginius komplimentus, bet jei sakote, kad tokių būna, tai matyt kažkas suklydo. Džiaugiuosi tik tiek, kad sugebu įvairiems grandams ir korifėjams pakelti uodegą savivertę – vis iš tų pezalų kokia nors nauda 😉

  February 13th, 2012

 18. Štai, matote! Net komentuoju nuobodžiai…

  February 13th, 2012

 19. Viskas ten pas tave normaliai 😀 o be to gal nelabai atidžiai skaičiau 😉 Reiks tą savo klaidą ištaisyti.

  February 13th, 2012

 20. Dėkui, gerbiamas Kreivaranki. Aš tamstai galiu paprastai pasakyti, kodėl aš tamstą gerbiu ir platinu, nors tamsta ant manęs ir varote nuolat. Tai todėl, kad tamsta turite smegenų ir kai jau varote ant manęs, tai su sąmoju, protingai, apgalvotai ir taip, kad maža nepasirodytų. Todėl jaučiu tamstai pagarbą ir dėkingumą. Varykite.

  February 13th, 2012

 21. Gerai, varysiu ir toliau, tik jūs mane mažiau girkite, nes nuo to mano pyktis tirpsta… 😉

  February 13th, 2012

 22. Pats kalėjimo įspūdžius pabaik, tada man Samuelį prikaišiok.
  Iš tokio girdžiu.
  ….tauta skaito memuarus ir kaifuoja, tai tuo ir užsiimisime…

  February 13th, 2012

 23. heh…aš tai bent pradėti kažką sugebėjau 😀

  February 13th, 2012

 24. Dėkui už paminėjimą, Kreivaranki.

  Kažkaip pastebiu, kad mano kuklų personažą nūnai internetuose minėti vengiama, matyt, sąmokslas koks..;) Tai juo brangiau iš pačio, tskant, lūpų…

  February 13th, 2012

 25. Tiesiog jie nemini Zeppelinus vardo be reikalo 😉

  February 14th, 2012

 26. kreivaranki, smagu skaityt tavo naują įrašą. Nuolat patikrindavau ar kas po tos keistos moters pasirodė, tai vis nebūdavo ir nebūdavo, o tereikėjo keletą dienų nepatikrint ir štai jau gimtadienį bei visus kitus paminėjimus pražiopsojau. Žodžiu, sveikinu, linkiu, kad kasdienybė klostytųsi daugmaž gerai ir galėtum (norėtum) mums dar daugiau ką parašyt, kažkaip trūksta. Šiek tiek savanaudiškas palinkėjimas 😀

  February 14th, 2012

 27. Toks “savanaudiškas” palinkėjimas yra pats geriausias 😉

  February 15th, 2012

 28. Neknyginis vardas

  Vau! Dabar laimingas esu. Rimtai. Džiūgauju. Jei skaito mane didingasis Kreivarankis, tuomet kažką reiškia. Bet turbūt tik pats turėsiu tai suprasti. : )

  February 16th, 2012

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar