2010-09-12. Valatka apie stebuklingą Kemzūros pasaką


Nieko pradžioje per daug nekomentuosiu. Tik keletas citatų:

K.Kemzūra lyg užkietėjęs programišius varžovų treneriams pamėtėdavo jiems nematytų jų puolimo laužymo būdų, kuriuose susipainiojo ir ispanų S.Scariolo, ir prancūzų V.Collet, ir argentiniečių S.Hernandezas. Rinktinės vyrukai, kuriuos, išskyrus vienintelį L.Kleizą, žvaigždėmis net apsirikęs dar niekas nebuvo pavadinęs, išgirtoms žvaigždėms rodė vieną nosį po kitos.

Pasakos vertas persikūnijimas? Kad ir kaip vengtume lietuviams nebūdingo pagražinimo ir išdidinimo, vis tiek turime pasakyti – tai, ką rinktinė padarė Turkijoje, yra per gerą sprindį aukščiau jos galimybių. Nors buvo įmanoma iššokti ir aukščiau.

Bet dabar lenkdamas žilą galvą prieš K.Kemzūros talentą ir jo norą bei gebėjimą tobulėti, turiu pasakyti: panašu, kad niekas kitas už jį geriau su šiuo beveik neįmanomu uždaviniu nebūtų susitvarkęs.

Visi K.Kemzūros pirmtakai tik dūsaudavo, kad po Š.Jasikevičiaus Lietuvoje daugiau niekas nepagimdė nė vieno tarptautinės klasės įžaidėjo. K.Kemzūra nedūsavo. Ir naujų mažučių neieškojo. Jis atidavė žaidimo vadžias tiems, kurie Lietuvoje jau seniai buvo geriausi.

Kur M.Kalnietis ir T.Delininkaitis buvo pernai, kai R.Butautas vykdė planą „Mažutis“? Abu daugiausia sėdėjo ant suolo.

Kai Pekino olimpiadoje Lietuva dar turėjo Š.Jasikevičių, nei M.Kalniečio, nei T.Delininkaičio net rinktinėje nebuvo. Vietoj jų į olimpines žaidynes važiavo, bet tik ant suolo sėdėjo M.Prekevičius. Kur jis dabar?

Taip pat buvo ir 2007-ųjų Europos čempionate, kai ant suolo sėdėjo G.Gustas, o T.Delininkaitis ir M.Kalnietis liko namuose. Ir 2006-aiais G.Gustas buvo rinktinėje vietoj T.Delininkaičio, ir 2005 metais.

Piktesnis sirgalius galėtų pasakyti, kad tai nusikaltimas. Jei šiais dviem vyrais būtų buvę pasitikima bent taip kaip rinktinės prašalaičiais, gal nebūtų ir praėjusių metų fiasko?

Visas tekstas yra čia

Pasakysiu tipiška LJ-isto maniera, kurią taip mėgsta Andrius Užkalnis – o ko daugiau iš komsomolkės norėti? Ką jau čia, būkim žmogiški ir supraskim juos, analitikus, apžvalgininkus, egzpertus… negi imsi dabar, žmogus, ir prisiminsi savo senus paistalus? Aišku, negi dabar sakysi, kad LKF sėdi vidutinybės, baukutės, antanai ir nusikaltėliai. Galima, aišku, jei reikalas būtų, bet situacija nepalanki. Žmonės nesupras tokios tiesos, ko gero netgi tiražai kris dar labiau, tai pardavinėkim tiesą, kuri tam kartui perkamesnė! Tiek to tas blevyzgas, kad neva Kemzūra niekas netikėjo, nors pati LKF jam buvo iškėlusi tikslą patekti į aštuntuką stipriausių komandų. Bet vistik pyktis ima, nors jau seniai metas priprasti prie kai kurių save apžvalgininkais vadinačių personų moralinių principų. Paskutinę pastraipą palikau tyčia padidintą – na tie žmonės tiesiog negali be to. Tiesiog negali ko nors neapkaltinti nusikaltimais ir daryti tai tokiu tonu, tarsi juos įgaliojo visa tauta referendumo būdu. Dar papildoma proga krepšinio egzpertams apspardyti Butautą, tą nusikaltėlį! Dabar jau kodėl Kalniečio neleido į aikštę pernai, kodėl į Pekiną buvo paimtas M. Prekevičius ir kur jis dabar? Nenorėčiau būti šiuo metu Scariola, jei šio straipsnio autorius būtų ispanas ir nenorėčiau būti Hernandezu, jei šio straipsnio autorius būtų argentinietis … nors kita vertus gal ir sutikčiau, uždirba anie du gerai, o tai kad grįžus kažkoks žurnalistas sušikusiu čempionatą debilu ir nusikaltėliu tautos krepšiniui (be kitą ko atstovaujančiu patys suprantate kokių grupių interesus) išvadins, tai kaip nors ištverčiau. Juolab, kad galbūt kitais metais pasiseks ir tuomet pasipils Kinijos imperatoriaus verti ditirambai. Tiek jau to, Butauto planas "Mažutis" dar kurį laiką bus komsomolkės egzpertų plėtojamas, analizuojamas su visais iš to išplaukiančiais nusikaltėlių demaskavimais, tačiau apie Garasto ir visos LKF planą "Kemzūrą", galiu lažintis iš bet ko, daugiau nebeišgirsime.

Share

No Comments, Comment or Ping

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar