Skaitymai. Gilles Deleuze interpretuoja savo nekarpomų nagų reikšmes


<…> mano nagai – ilgi ir nekarpomi. Savo laiško pabaigoje tu sakai, kad manasis darbininko švarkas (netiesa, tai valstiečio švarkas) vertas klostuoto Marilyn Monroe korseto, o mano nagai – tamsių Gretos Garbo akinių. Ir užverti mane ironiškais ir piktavališkais patarimais. Kadangi mano nagus mini keletą kartų, aš tau viską paaiškinsiu.

Galima tvirtinti, kad juos man kirpdavo mama ir kad tai susiję su Edipo kompleksu bei kastracija (groteskiška, bet psichoanalitinė interpretacija). Be to, žiūrint į mano pirštų galus, galima pastebėti, kad man trūksta pirštų antspaudus paliekančių vagelių, paprastai atliekančių apsauginę funkciją, todėl lietimasis pirštų galais prie kokio nors daikto ir ypač prie audinio man kelia tokį nervinį skausmą, kad turiu saugotis, augindamas ilgus nagus (teratologinė ir selekcionistinė interpretacija).

Dar galima sakyti (ir tai tiesa), kad aš svajoju būti ne nematomas, o nepastebimas, ir šią svajonę kompensuoju augindamas nagus, kuriuos galiu įsikišti į kišenę, todėl niekas manęs nešokiruoja labiau nei į juos žiūrintis žmogus (psichosocialinė interpretacija). Pagaliau galima sakyti: “Nereikia graužti nagų, nes jie tavo; jei tau patinka nagai, tai graužk kitų nagus, jei nori ir gali” (politinė Darieno stiliaus interpretacija).

Tačiau tu pasirenki patį bjauriausią aiškinimą: jis nori išsiskirti, dedasi Greta Garbo. Šiaip ar taip, įdomu, kad nė vienas iš mano draugų niekada neatkreipė dėmesio į mano nagus: šie jiems atrodo visai natūralūs, atsitiktinai ten išaugę tarsi iš vėjo atneštų sėklų, o apie vėją juk neverta kalbėti.

 

Gilles Delleuze, Derybos, Baltos lankos, 2012, 13-14 psl.

 

 

 

Share

11 Comments, Comment or Ping

 1. Davidas Goldbergas

  Taip.Deleuzas yra žymiai kietesnis už Sverdiolą,nors pastarasis(Sverdiolas) su tuom ir nesutiktų.

  June 3rd, 2012

 2. Davidas Goldbergas

  Kreivarankis surizikavo ir ėmė kurt diskusinę terpę:)Tai yr labai džiugu.paskutiniai pastarieji postai yra labai ydomūs ir uzdegantys.Kreivarankis gauna pliusų.Nedurns blogeris yra kreivarankis-oj -nedurns.:)

  June 3rd, 2012

 3. Davidas Goldbergas

  Pati gryna mintis yra tokia sudėtinga ir turi tiek daug pavidalų bei išvestinių,kad “rokiškiškas” gudravimas neturi ir netenka prasmės.:)Kažkas man lryto komentaruose davė pastabą-mane apipist yra labai paprasta tipo.:)\nes aš žaidziu atverstom kortom-mol:)Taip-aš visada žaidziu atverstom kortom-kad negauciau manilpuliacinio pranašumo,o turėčiau tik esmini-intelektinį:)

  June 3rd, 2012

 4. romas

  Mano interpretacija -- gyvenimas per trumpas, kad gaištum kirpdamas nagus. Nagų priežiūra savo beprasmiškumu stojasi šalia TV žiūrėjimo, sėdėjimo internete ar apskritai nieko neveikimo. Gilles Deleuze nekirpdamas nagų per gyvenimą sutaupė laiko ne mažiau kaip puslapiui teksto. Nežinosi, gal pačios genialiausios mintys gimė kaip tik tuo metu, kai visuomenės požiūriu buvo pats laikas kirpti nagus.

  June 4th, 2012

 5. O gal tai susiję su idėja mesti svorį kerpant nagus ir plaukus… tik prieš tai juos reikia ilgesnius paauginti, kad ženklesnis kūno svorio pokytis būtų juos nusikirpus.

  June 4th, 2012

 6. romas

  Norint numesti svorio, galima graužti nagus. Nagai nedaug kalorijų turintis, baltyminis produktas. Kiek kaloringesni su grybeliu. Nagų graužimas -- Atkinso (baltyminė) dieta. Net ir vartojant nagų su grybeliu kiek gausiau, svoris vis vien turėtų kristi.

  June 5th, 2012

 7. Iš tikrųjų viskas yra šiek tiek kitaip -- štai mano tinklarašty romas su Fredžiu dalijosi mintimis apie tai, kas patraukia moteris, ir buvo paminėta, jog būtini sutvarkyti nagai. Jie standartinei moteriai ir būtini. Gilles Deleuze nekarpomais nagais signalizuoja (gal pats to nė nesuvokdamas), kad laukia nestandartinių moterų dėmesio.

  June 6th, 2012

 8. Ligita,
  kad lyg tai standartinės moterys jį kilometro spinduliu apeidavo.

  June 7th, 2012

 9. romas

  Deleusas nekirpo nagų protestuodamas prieš visuomenės spaudimą atitikti išvaizdos normas. Tai -- dar viena interpretacija. Tačiau kodėl visgi mums būtinai reikia kokios nors interpretacijos? Norim paaiškinti nagus?Tarsi tikrai nagai negalėtų augti tokie atsitiktinai, be jokios priežasties. Bet ne, taip sau gali augti stalaktitai arba bulvės, o nagai lyg ir negali.

  July 26th, 2012

 10. Bet ar įmanoma be interpretacijos. Jeigu kažką suvoki, tai jau reiškia, kad interpretuoji, o jei apie tai dar kam nors papasakoji, tai tarsi interpretuoji dvigubai.

  July 27th, 2012

 11. romas

  Šiaip vakar antrą dalį komentaro su lengvu humoru rašiau. Pavyzdžiui, kai žmogus turi visas galūnes, jis atrodo natūraliai, jo fizinei formai nereikia jokio paaiškinimo, bet jei jis be kojos, tada gal būt buvo kare, sirgo kažkuo, ryklys nukando ir pan. Interpretacija nagų formai turėtų būt reikalinga kaip tik nukirptų nagų atveju, o nekirpti nagai – natūralūs, juose nėra žmogaus įsikišimo.

  July 28th, 2012

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar